Bądź z nami na facebooku!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nami i naszymi promocjami POLUB NAS na Facebooku!

Strona główna

Spływ Słupia

Spływ Słupia

Rzeka wypływa z torfowisk położonych na wysokości około 200 m n.p.m. koło Sierakowskiej Huty na Pojezierzu Kaszubskim. Słupia przepływa przez kilka jezior (Tuchlińskie, Trzebocińskie, Gowidlińskie).


Na rzece zbudowano na początku XX wieku 4 elektrownie wodne: Gałąźnia Mała, "Strzegomino" w Konradowej, Krzynia, Struga. Zabudowa hydrotechniczna (przede wszystkim budowa elektrowni Gałąźnia Mała) spowodowała skrócenie biegu rzeki. Powstały również dwa jeziora retencyjne Konradowo i Krzynia. Od Jeziora Gowidlińskiego do ujścia prowadzi 125 km turystyczny szlak kajakowy, 62-kilometrowy odcinek od Sulęczyna do Gałąźni Małej widnieje w wykazie górskich szlaków kajakowych z najsłynniejszym na Pomorzu odcinkiem Rynną Sulęczyńską. Do uprawiania turystyki kajakowej poza głównym szlakiem , można jeszcze spłynąć Bytową, Kamienicą oraz Skotawą.

W 2006 roku na całym szlaku zostały postawione pamiątkowe kamienie pamięci papieża Jana Pawła II, który kiedyś odbył spływ Słupią. Długość całej trasy to ok. 133 km (czyli 6-7 dni) i zaliczana jest do trudnych.

Proponowane trasy spływu Słupią:

  • Odcinek: SOCZYCA - GOŁĘBIA GÓRA - czas spływu: ok. 4 godziny (11 km)

 

  • Odcinek: GOŁĘBIA GÓRA - JEZ. GŁĘBOKIE - czas spływu: ok. 4 godziny (9 km)

 

  • Odcinek PARCHOWO - BYLINA - czas spływu: ok. 3 godziny (6 km)

Umów się z nami na Spływ Kajakowy po Kaszubach!!

Chcesz się umówić na spływ kajakowy ale nie jesteś pewien która z oferowanych przez nas rzek jest dla Ciebie najodpowiedniejsza? Zadzwoń do nas a wybierzemy rzekę (Słupia, Łupawa, Kamienica, Wieprza, Bytowa lub inną) oraz uzgodnimy termin!

tel. +48 661 418 340, +48 667 950 880,  e-mail: kaszubykajaki@gmail.com

Umów się z nami na ryby!

Jeśli jestes zainteresowany zorganiozowaniem porządnej wyprawy wędkarskiej, wybierzemy dla Ciebie odpowieni termin oraz doradzimy które łowisko jest dla Ciebie najlepsze.

tel. +48 661 418 340, +48 667 950 880, e-mail: kaszubykajaki@gmail.com

Wypocznij u nas w ciszy i spokoju

Jeśli szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz w ciszy i spokoju musisz koniecznie skorzystać z naszych usług agroturystycznych.

tel. +48 661 418 340, +48 667 950 880, e-mail: kaszubykajaki@gmail.com

Ta witryna używa plików cookie
Strona www.kaszubykajaki.pl używa ciasteczek (cookies) umożliwiających właściwe jej działanie. Dowiedz się więcej »